Kawa Lavazza oro najpopularniejsze to popularny napój, z którego korzystają ludzie w każdym wieku. Nie dotyczy to tylko kofeiny, ale ma również szereg korzyści zdrowotnych. Wykazano, że kawa ma pozytywny wpływ na układ sercowo-naczyniowy, zmniejsza stan zapalny oraz zmniejsza ryzyko cukrzycy i choroby Parkinsona. Picie kawy zwiększa również czujność i skupienie. Ilość kawy, którą ktoś pije w ciągu jednego dnia, może się różnić w zależności od tolerancji na kofeinę i innych czynników, takich jak ilość snu poprzedniej nocy. Niektórzy piją go codziennie, podczas gdy inni piją go tylko wtedy, gdy potrzebują zastrzyku energii lub walki z jet lagiem.

Jak zapewnić sobie odpowiednią ilość kofeiny w kawie?

Kofeina jest środkiem pobudzającym, który znajduje się w kawie i innych napojach. Może mieć różny wpływ na ludzi w zależności od ich wielkości ciała, wieku i ilości wypijanego alkoholu. Kofeina może uzależniać i zaburzać rytm snu. Ilość kofeiny w kawie różni się w zależności od rodzaju użytego ziarna i metody parzenia. Przeciętna filiżanka parzonej kawy zawiera około 95 miligramów (mg) kofeiny na filiżankę, podczas gdy wielkość porcji kawy rozpuszczalnej lub bezkofeinowej ma tylko około 5 mg na porcję. Niektórzy ludzie są bardziej wrażliwi na kofeinę niż inni; u tych osób nawet jedna filiżanka regularnie parzonej kawy może powodować problemy ze snem lub rozstrój żołądka. Z tego powodu niektóre osoby wrażliwe na kofeinę wolą pić kawę bezkofeinową lub rozpuszczalną

Najlepsze rodzaje kawy do picia i kiedy

Istnieje wiele różnych rodzajów ziaren kawy, palenia i metod parzenia. Może to utrudnić określenie, jaki rodzaj kawy jest dla Ciebie najlepszy. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci wybrać najlepszy rodzaj kawy dla Twoich potrzeb. Najlepszą porą na wypicie kawy jest poranek, ponieważ zapewnia zastrzyk energii i pomaga obudzić mózg. Kawa ma również zdolność poprawiania nastroju i funkcji pamięci.